Genuine FSP FSP180-AABN3 AC Adapter 24v 7.5A 180W Switching Power Adapter 6.5x4.4mm Tip
Qty.
  • Item Number:NewFSP24V7.5A180W-6.5x4.4mm-thin
  • InPut):100-240V~2.3A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 7.5A
  • Adapter Power: 180W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.4mm
  • Adapter Tip Note: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :420g
  • Dimension( L x W x H ):152.10 x 75.80 x 25.20mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP180-AABN3 AC Adapter, TY2E90000AFSJ8G0047 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP180-AABN3 AC Adap]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP180-AABN3 AC Adapter 24v 7.5A 180W Switching Power Adapter 6.5x4.4mm Tip Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP180-AABN3 AC Adapter 24v 7.5A 180W Switching Power Adapter 6.5x4.4mm Tip adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP180-AABN3 AC Adapter 24v 7.5A 180W Switching Power Adapter 6.5x4.4mm Tip AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.