Genuine FSP FSP075-DMAB1 Ac Adapter 19.0V 3.95A Swithing Power Adapter
Qty.
  • Item Number:NewFSP19.0V3.95A75W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V 1.2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 3.95A
  • Adapter Power: 75W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :420g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FSP075-DMAB1 AC Adapter, FSP075DMAB1 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FSP FSP075-DMAB1 Ac Adap]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP075-DMAB1 Ac Adapter 19.0V 3.95A Swithing Power Adapter Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP075-DMAB1 Ac Adapter 19.0V 3.95A Swithing Power Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP075-DMAB1 Ac Adapter 19.0V 3.95A Swithing Power Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.