Genuine FSP FSP045-RHC Ac Adapter 19V 2.37A 45W Ac Adapter With Switch Button
Qty.
  • Item Number:NewFSP19V2.37A45W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V~1.2A-0.6A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.37A
  • Adapter Power: 45W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :220g
  • Dimension( L x W x H ):116.96 x 49.88 x 29.57mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:With Switch Button
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    40030301 AC Adapter, FSP045-RECN2 AC Adapter, FSP045-RHC AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    Medion
    MEDION: MD 98908 R (E1317T), TOUCH E1318T, AKOYA E1318T, E1228, AOYA MD98447, AKOYA S3409,
    TOSHIBA: SATELLITE L10W-B, PSKVUA-001001.
    • Model:
      [Genuine FSP FSP045-RHC Ac Adapt]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FSP FSP045-RHC Ac Adapter 19V 2.37A 45W Ac Adapter With Switch Button Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FSP FSP045-RHC Ac Adapter 19V 2.37A 45W Ac Adapter With Switch Button adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FSP FSP045-RHC Ac Adapter 19V 2.37A 45W Ac Adapter With Switch Button AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.