Genuine FDL FDLM1204A AC Adapter 12v 2.6A 31.2W Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewFDL12V2.6A31.2W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240V~1A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2.6A
  • Adapter Power: 31.2W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    FDLM1204A AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine FDL FDLM1204A AC Adapter]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine FDL FDLM1204A AC Adapter 12v 2.6A 31.2W Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine FDL FDLM1204A AC Adapter 12v 2.6A 31.2W Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine FDL FDLM1204A AC Adapter 12v 2.6A 31.2W Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.