FDL FDL1204E Power AC Adapter 8V 4A 32W FDL8V4A32W-4PIN
Qty.
  • Item Name:NewFDL8V4A32W-4PIN
  • InPut:AC100-240V 1A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 8V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 32W
  • Adapter Tip Mote: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :300g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Output: 12v 1A,8V 4A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FDL8V4A32W-4PIN Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    2172023 AC Adapter, FDL1204E AC Adapter,
    • Model:
      [FDL FDL1204E Power AC Adapter 8V]
    • 9444 Units in Stock
    FDL FDL1204E Power AC Adapter 8V 4A 32W FDL8V4A32W-4PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FDL FDL1204E Power AC Adapter 8V 4A 32W FDL8V4A32W-4PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FDL FDL1204E Power AC Adapter 8V 4A 32W FDL8V4A32W-4PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.