CAMCORDER VIXIA HV40 Power AC Adapter 8.4V 1.5A 12.6W CANON8.4V1.5A13W-4.0x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewCANON8.4V1.5A13W-4.0x1.7mm
  • InPut:100-240~50-60Hz 29VA(100V)~39VA(240V)
  • Adapter Output Voltage: 8.4V
  • Adapter Output Current: 1.5A
  • Adapter Power: 12.6W
  • Adapter Plug Size: 4.0 x 1.7mm
  • Weight( Adapter only ) :135g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CANON8.4V1.5A13W-4.0x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    CA-570 AC Adapter, CA-570S AC Adapter,
    • Model:
      [CAMCORDER VIXIA HV40 Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    CAMCORDER VIXIA HV40 Power AC Adapter 8.4V 1.5A 12.6W CANON8.4V1.5A13W-4.0x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CAMCORDER VIXIA HV40 Power AC Adapter 8.4V 1.5A 12.6W CANON8.4V1.5A13W-4.0x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CAMCORDER VIXIA HV40 Power AC Adapter 8.4V 1.5A 12.6W CANON8.4V1.5A13W-4.0x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.