Genuine ELPAC FWB100012A Power Supply PN 4110F 12V 8.3A 100W AC Adapter Round With 5 Pin
Qty.
Genuine ELPAC FWB100012A Power Supply PN 4110F 12V 8.3A 100W AC Adapter Round With 5 Pins
  • Item Number:NewELPAC12V8.3A100W-5Pins
  • InPut):100-240V 50-60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 8.3A
  • Adapter Power: 100W
  • Adapter Tip Note: Round with 5 Pin
  • Weight( Adapter only ) :560g
  • Dimension( L x W x H ):179.60 x 57.50 x 39.40mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Appearance New Grade > 96%.( Brand New = 100% )
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    4110F AC Adapter, FWB100012A AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuine ELPAC FWB100012A Power S]
    • 8921 Units in Stock
    Genuine ELPAC FWB100012A Power Supply PN 4110F 12V 8.3A 100W AC Adapter Round With 5 Pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine ELPAC FWB100012A Power Supply PN 4110F 12V 8.3A 100W AC Adapter Round With 5 Pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine ELPAC FWB100012A Power Supply PN 4110F 12V 8.3A 100W AC Adapter Round With 5 Pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.