Genuine 12V 4-Pin DIN Adapter Charger Supply for Sanyo JS-12050-2C CLT2054 CLT1554 LCD T
Qty.
Genuine 12V 4-Pin DIN Adapter Charger Supply for Sanyo JS-12050-2C CLT2054 CLT1554 LCD TV Monitor
  • Item Number:NewSANYO12V5A60W-4PIN
  • InPut):100-240V~1.8A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Tip Note: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :372g
  • Dimension( L x W x H ):133.90 x 59.10 x 30.70mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:P1.3= 12V P2.4=GND
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    Fit Machine Model:
    Sanyo
    • Model:
      [Genuine 12V 4-Pin DIN Adapter Ch]
    • 9461 Units in Stock
    Genuine 12V 4-Pin DIN Adapter Charger Supply for Sanyo JS-12050-2C CLT2054 CLT1554 LCD T Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuine 12V 4-Pin DIN Adapter Charger Supply for Sanyo JS-12050-2C CLT2054 CLT1554 LCD T adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuine 12V 4-Pin DIN Adapter Charger Supply for Sanyo JS-12050-2C CLT2054 CLT1554 LCD T AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.