Genuie XP Power AHM100PS12-A AC Adapter 12v 8.33A 100W Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewXP12V8.33A100W-4PIN
  • InPut):100-240V 50-60Hz 1.2A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 8.33A
  • Adapter Power: 100W
  • Adapter Tip Note: Round with 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :500g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Refurbished, Tested, Good Working, Appearance New Grade > 99% ( 100% = Brand New )
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    10009518-A AC Adapter, AHM100PS12-A AC Adapter, K13240069 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [Genuie XP Power AHM100PS12-A AC ]
    • 8921 Units in Stock
    Genuie XP Power AHM100PS12-A AC Adapter 12v 8.33A 100W Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the Genuie XP Power AHM100PS12-A AC Adapter 12v 8.33A 100W Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the Genuie XP Power AHM100PS12-A AC Adapter 12v 8.33A 100W Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.