4-PIN Great Wall SWITCHING 150W POWER SUPPLY GA150S GA150S-19007900 19V 7.9A
Qty.
  • Item Number:NewGREATWALL19V7.9A150W-4PIN
  • InPut):100-240V~2.5A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 7.9A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 4-PINmm
  • Weight( Adapter only ) :775g
  • Dimension( L x W x H ):170.10 x 88.10 x 43.20mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    GA150S AC Adapter, GA150S-19007900 AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [4-PIN Great Wall SWITCHING 150W ]
    • 8921 Units in Stock
    4-PIN Great Wall SWITCHING 150W POWER SUPPLY GA150S GA150S-19007900 19V 7.9A Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the 4-PIN Great Wall SWITCHING 150W POWER SUPPLY GA150S GA150S-19007900 19V 7.9A adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the 4-PIN Great Wall SWITCHING 150W POWER SUPPLY GA150S GA150S-19007900 19V 7.9A AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.