FSP 40030301 Power AC Adapter 19V 2.37A 45W FSP19V2.37A45W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewFSP19V2.37A45W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~1.2A-0.6A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 2.37A
  • Adapter Power: 45W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :220g
  • Dimension( L x W x H ):116.96 x 49.88 x 29.57mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:With Switch Button
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP19V2.37A45W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FSP 40030301 Power AC Adapter 19]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 40030301 Power AC Adapter 19V 2.37A 45W FSP19V2.37A45W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 40030301 Power AC Adapter 19V 2.37A 45W FSP19V2.37A45W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 40030301 Power AC Adapter 19V 2.37A 45W FSP19V2.37A45W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.