*Brand NEW*Genuine Mass Power E096-1A530181B3 53v 1.81A AC Adapter Switch Power Supply
Qty.
Item Code: MASSPOWER53V1.81A96W-6.5x4.3mm
Input: 100-240V~, 50/60HZ, 1.5A
Adapter Output Voltage: 53V
Adapter Output Current: 1.81A
Adapter Power: 96W
Adapter Plug Size: 6.5 x 4.3mm
Compatible AC Adapter Numbers:
E096-1A530181B3 AC AdapterE0961A530181B3 AC AdapterED96-1A530181B3 AC Adapter
Fit Machine Model:
Lorex
LOREX: NVR CAMERA SYSTEM, N844, NVR N847, N843A8-Z.
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*Genuine Mass Power E0]
  • 2322 Units in Stock
*Brand NEW*Genuine Mass Power E096-1A530181B3 53v 1.81A AC Adapter Switch Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*Genuine Mass Power E096-1A530181B3 53v 1.81A AC Adapter Switch Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*Genuine Mass Power E096-1A530181B3 53v 1.81A AC Adapter Switch Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.