FSP 19V 11.57A AC/DC Adapter FSP19V11.57A220W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewFSP19V11.57A220W-7.4x5.0mm
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 11.57A
  • Adapter Power: 220W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Note: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :970g
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP19V11.57A220W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    FSP220-ABBN2 AC Adapter,
    • Model:
      [FSP 19V 11.57A AC/DC Adapter FS]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 19V 11.57A AC/DC Adapter FSP19V11.57A220W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 19V 11.57A AC/DC Adapter FSP19V11.57A220W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 19V 11.57A AC/DC Adapter FSP19V11.57A220W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.