FSP 12V 12.5A AC/DC Adapter FSP12V12.5A150W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewFSP12V12.5A150W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 12.5A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :700g
  • Dimension( L x W x H ):172.24 x 72.28 x 41.38mm
  • Note:Need offer your original ac adapter picture to us.
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP12V12.5A150W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    Compatible Part Numbers:
    FSP150-AHAN1 AC Adapter,
    • Model:
      [FSP 12V 12.5A AC/DC Adapter FSP]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 12V 12.5A AC/DC Adapter FSP12V12.5A150W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 12V 12.5A AC/DC Adapter FSP12V12.5A150W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 12V 12.5A AC/DC Adapter FSP12V12.5A150W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.