FLEX FA150LM1-00 Power AC Adapter 12V 6A 150W FLEX12V6A150W-Molex-4pins
Qty.
  • Item Name:NewFLEX12V6A150W-Molex-4pins
  • InPut:100-240V~2.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 6A
  • Adapter Power: 150W
  • Adapter Tip Mote: Molex 4 pins
  • Weight( Adapter only ) :930g
  • Dimension( L x W x H ):201.40 x 100.10 x 36.70mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Output: 12V 6A,-53.5V 1.73A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FLEX12V6A150W-Molex-4pins Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [FLEX FA150LM1-00 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    FLEX FA150LM1-00 Power AC Adapter 12V 6A 150W FLEX12V6A150W-Molex-4pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FLEX FA150LM1-00 Power AC Adapter 12V 6A 150W FLEX12V6A150W-Molex-4pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FLEX FA150LM1-00 Power AC Adapter 12V 6A 150W FLEX12V6A150W-Molex-4pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.