FLEX FA150LM1-00 Power AC Adapter 12V 6A 150W FLEX12V6A150W-Molex-4pins
1 x FLEX12V6A150W-Molex-4pins Laptop AC Adapter
1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
30-Days Money Back!
Low Price
Fast Shipping!
Compatible Part Numbers:
- Model:
[FLEX FA150LM1-00 Power AC Adapte] - 9444 Units in Stock
FLEX FA150LM1-00 Power AC Adapter 12V 6A 150W FLEX12V6A150W-Molex-4pins Tips
- 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
- 2. When using the FLEX FA150LM1-00 Power AC Adapter 12V 6A 150W FLEX12V6A150W-Molex-4pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
- 4. Do not leave the FLEX FA150LM1-00 Power AC Adapter 12V 6A 150W FLEX12V6A150W-Molex-4pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.