FDL FDL1204A Power AC Adapter 24V 2A 48W FDL24V2A48W-3PIN
Qty.
  • Item Name:NewFDL24V2A48W-3PIN
  • InPut:AC100-240V 1A 60/50HZ
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 48W
  • Adapter Tip Mote: Round with 3 Pins
  • Weight( Adapter only ) :240g
  • Dimension( L x W x H ):118.40 x 59.10 x 36.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FDL24V2A48W-3PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    FDL1204A AC Adapter,
    • Model:
      [FDL FDL1204A Power AC Adapter 24]
    • 9444 Units in Stock
    FDL FDL1204A Power AC Adapter 24V 2A 48W FDL24V2A48W-3PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FDL FDL1204A Power AC Adapter 24V 2A 48W FDL24V2A48W-3PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FDL FDL1204A Power AC Adapter 24V 2A 48W FDL24V2A48W-3PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.