ESPON EPSON180 Power AC Adapter 24V 2.3A 55W YEAR24V2.3A55W-3pin
Qty.
  • Item Name:NewYEAR24V2.3A55W-3pin
  • InPut:100-240V 50/60Hz~1.5A Max
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.3A
  • Adapter Power: 55W
  • Adapter Plug Size: 3pinmm
  • Adapter Tip Mote: 3pin
  • Weight( Adapter only ) :445g
  • Dimension( L x W x H ):122.52 x 73.25 x 40.37mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x YEAR24V2.3A55W-3pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [ESPON EPSON180 Power AC Adapter ]
    • 9444 Units in Stock
    ESPON EPSON180 Power AC Adapter 24V 2.3A 55W YEAR24V2.3A55W-3pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ESPON EPSON180 Power AC Adapter 24V 2.3A 55W YEAR24V2.3A55W-3pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ESPON EPSON180 Power AC Adapter 24V 2.3A 55W YEAR24V2.3A55W-3pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.