ESPON CJWZ024373451 Power AC Adapter 24V 6A 144W EPSON24V6A144W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewEPSON24V6A144W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V 50/60Hz~2A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 6A
  • Adapter Power: 144W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EPSON24V6A144W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    • Model:
      [ESPON CJWZ024373451 Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    ESPON CJWZ024373451 Power AC Adapter 24V 6A 144W EPSON24V6A144W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ESPON CJWZ024373451 Power AC Adapter 24V 6A 144W EPSON24V6A144W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ESPON CJWZ024373451 Power AC Adapter 24V 6A 144W EPSON24V6A144W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.