ENERTRONIX EXA0801XA Power AC Adapter 12V 3A 36W ENERTRONIX12V3A36W-4.8x1.7mm
Qty.
  • Item Name:NewENERTRONIX12V3A36W-4.8x1.7mm
  • InPut:AC100-240V, 50-60Hz 1.0A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Adapter Plug Size: 4.8 x 1.7mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ENERTRONIX12V3A36W-4.8x1.7mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    EXA0801XA AC Adapter,
    • Model:
      [ENERTRONIX EXA0801XA Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    ENERTRONIX EXA0801XA Power AC Adapter 12V 3A 36W ENERTRONIX12V3A36W-4.8x1.7mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ENERTRONIX EXA0801XA Power AC Adapter 12V 3A 36W ENERTRONIX12V3A36W-4.8x1.7mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ENERTRONIX EXA0801XA Power AC Adapter 12V 3A 36W ENERTRONIX12V3A36W-4.8x1.7mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.