ENERTRONIX EXA0703YJ Power AC Adapter 24V 2.71A 65W ENERTRONIX24V2.71A65W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewENERTRONIX24V2.71A65W-5.5x2.5mm
  • InPut:AC100-240V, 50-60Hz 1.5A
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.71A
  • Adapter Power: 65W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x ENERTRONIX24V2.71A65W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    EXA0703YJ AC Adapter,
    • Model:
      [ENERTRONIX EXA0703YJ Power AC Ad]
    • 9444 Units in Stock
    ENERTRONIX EXA0703YJ Power AC Adapter 24V 2.71A 65W ENERTRONIX24V2.71A65W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ENERTRONIX EXA0703YJ Power AC Adapter 24V 2.71A 65W ENERTRONIX24V2.71A65W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ENERTRONIX EXA0703YJ Power AC Adapter 24V 2.71A 65W ENERTRONIX24V2.71A65W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.