EPSON EP-AG160SDG Power AC Adapter 13.5V 1.2A 16.2W EPSON13.5V1.2A16.2W-5.5x3.0mm
Qty.
  • Item Name:NewEPSON13.5V1.2A16.2W-5.5x3.0mm
  • InPut:220~240V-600ma 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 13.5V
  • Adapter Output Current: 1.2A
  • Adapter Power: 16.2W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 3.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in center
  • Weight( Adapter only ) :160g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:200-240V input
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EPSON13.5V1.2A16.2W-5.5x3.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    A482E AC Adapter, EP-AG160SDG AC Adapter,
    • Model:
      [EPSON EP-AG160SDG Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    EPSON EP-AG160SDG Power AC Adapter 13.5V 1.2A 16.2W EPSON13.5V1.2A16.2W-5.5x3.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EPSON EP-AG160SDG Power AC Adapter 13.5V 1.2A 16.2W EPSON13.5V1.2A16.2W-5.5x3.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EPSON EP-AG160SDG Power AC Adapter 13.5V 1.2A 16.2W EPSON13.5V1.2A16.2W-5.5x3.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.