EPS F151353 Power AC Adapter 12V 11.25A 135W EPS12V11.25A135W-6holes
Qty.
  • Item Name:NewEPS12V11.25A135W-6holes
  • InPut:100-240V~1.2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 11.25A
  • Adapter Power: 135W
  • Adapter Tip Mote: Molex 6 pin
  • Weight( Adapter only ) :700g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EPS12V11.25A135W-6holes Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [EPS F151353 Power AC Adapter 12V]
    • 9444 Units in Stock
    EPS F151353 Power AC Adapter 12V 11.25A 135W EPS12V11.25A135W-6holes Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EPS F151353 Power AC Adapter 12V 11.25A 135W EPS12V11.25A135W-6holes adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EPS F151353 Power AC Adapter 12V 11.25A 135W EPS12V11.25A135W-6holes AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.