FORTIGATE 30E Power AC Adapter 12V 3A 36W FSP12V3A36W
Qty.
  • Item Name:NewFSP12V3A36W
  • InPut:100-240V,1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 36W
  • Weight( Adapter only ) :150g
  • Dimension( L x W x H ):91.6 x 37.40 x 26.00mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP12V3A36W Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    FSP036-RAB AC Adapter,
    • Model:
      [FORTIGATE 30E Power AC Adapter 1]
    • 9444 Units in Stock
    FORTIGATE 30E Power AC Adapter 12V 3A 36W FSP12V3A36W Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FORTIGATE 30E Power AC Adapter 12V 3A 36W FSP12V3A36W adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FORTIGATE 30E Power AC Adapter 12V 3A 36W FSP12V3A36W AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.