*Brand NEW*APD WA-36N12R 12V 3A 36W AC to DC Adapter BR Plug Power Supply
Qty.
Professional AC to DC power adapter for 12V 3A devices. APD WA-36N12R model ensures consistent performance and stable output. Brazil plug meets NBR 14136 standard, suitable for Brazil and other South American regions. Built-in multiple safety protections for long-lasting use, durable compact design saves space, suitable for routers, monitors, LED strips and other 12V equipment.
Specifications:
Brand: APD
Model: WA-36N12R
Output: 12V 3A (36W)
Input: 100-240V AC
Connector: DC Plug
Plug Type: Brazil (BR)
Connecter Size:5.5*2.5mm
Condition: 100% Brand New
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
Condition NEW New 1 Year Warranty 30-Days Money Back!
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*APD WA-36N12R 12V 3A]
  • 1211 Units in Stock
*Brand NEW*APD WA-36N12R 12V 3A 36W AC to DC Adapter BR Plug Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*APD WA-36N12R 12V 3A 36W AC to DC Adapter BR Plug Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*APD WA-36N12R 12V 3A 36W AC to DC Adapter BR Plug Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.