EMERSON AD12024N5L Power AC Adapter 24V 5A 120W EMERSON24V5A120W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewEMERSON24V5A120W-5.5x2.5mm
  • InPut:100-240V~2.0A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 120W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :390g
  • Dimension( L x W x H ):148.9 x 79.9 x 44.5mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EMERSON24V5A120W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    2450120W 005 AC Adapter, AD12024N5L AC Adapter, EM-2405 AC Adapter,
    • Model:
      [EMERSON AD12024N5L Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    EMERSON AD12024N5L Power AC Adapter 24V 5A 120W EMERSON24V5A120W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EMERSON AD12024N5L Power AC Adapter 24V 5A 120W EMERSON24V5A120W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EMERSON AD12024N5L Power AC Adapter 24V 5A 120W EMERSON24V5A120W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.