FSP 19.5V 11.8A AC/DC Adapter FSP19.5V11.8A230W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewFSP19.5V11.8A230W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 19.5V
  • Adapter Output Current: 11.8A
  • Adapter Power: 230W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :500g
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x FSP19.5V11.8A230W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    FSP230-AJAS3 AC Adapter,
    • Model:
      [FSP 19.5V 11.8A AC/DC Adapter F]
    • 9444 Units in Stock
    FSP 19.5V 11.8A AC/DC Adapter FSP19.5V11.8A230W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the FSP 19.5V 11.8A AC/DC Adapter FSP19.5V11.8A230W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the FSP 19.5V 11.8A AC/DC Adapter FSP19.5V11.8A230W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.