EDAC EA1050D-240 Power AC Adapter 24V 2.1A 50W EDAC24V2.1A50W-3PIN
Qty.
  • Item Name:NewEDAC24V2.1A50W-3PIN
  • InPut:AC100-240V 1.8A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 2.1A
  • Adapter Power: 50W
  • Adapter Tip Mote: Round with 3 Pin
  • Weight( Adapter only ) :300g
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:Out Put 24v 2.1A Or 24V 2.08A
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EDAC24V2.1A50W-3PIN Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    EA1050D-240 AC Adapter,
    • Model:
      [EDAC EA1050D-240 Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    EDAC EA1050D-240 Power AC Adapter 24V 2.1A 50W EDAC24V2.1A50W-3PIN Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EDAC EA1050D-240 Power AC Adapter 24V 2.1A 50W EDAC24V2.1A50W-3PIN adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EDAC EA1050D-240 Power AC Adapter 24V 2.1A 50W EDAC24V2.1A50W-3PIN AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.