EDAC EA1050A-120 AC Adapter 12V 5A 60W Power Supply
Qty.
  • Item Number:NewEDAC12V5A60W-5.5x2.5mm
  • InPut):100-240~1.8A, 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5A
  • Adapter Power: 60W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :310g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package Inc.
    -1 x AC Adapter
    -1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • Compatible Part Numbers:
    53122020A1246 AC Adapter, EA1050A-120 AC Adapter, EA1050A-120(E107) AC Adapter,
    Fit Machine Model:
    • Model:
      [EDAC EA1050A-120 AC Adapter 12V ]
    • 8921 Units in Stock
    EDAC EA1050A-120 AC Adapter 12V 5A 60W Power Supply Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the EDAC EA1050A-120 AC Adapter 12V 5A 60W Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the EDAC EA1050A-120 AC Adapter 12V 5A 60W Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.