ECOVACS W950 WINBOT Power AC Adapter 24V 3.75A 90W EDAC24V3.75A90W-5.5x2.1mm-Winbots
Qty.
  • Item Name:NewEDAC24V3.75A90W-5.5x2.1mm-Winbots
  • InPut:100-240V~2.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 24V
  • Adapter Output Current: 3.75A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Adapter Tip Mote: 5.5x2.1mm tip with Fastening nut
  • Weight( Adapter only ) :400g
  • Dimension( L x W x H ):133.70 x 58.80 x 32.80mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x EDAC24V3.75A90W-5.5x2.1mm-Winbots Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
    Compatible Part Numbers:
    EA10952 AC Adapter,
    • Model:
      [ECOVACS W950 WINBOT Power AC Ada]
    • 9444 Units in Stock
    ECOVACS W950 WINBOT Power AC Adapter 24V 3.75A 90W EDAC24V3.75A90W-5.5x2.1mm-Winbots Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the ECOVACS W950 WINBOT Power AC Adapter 24V 3.75A 90W EDAC24V3.75A90W-5.5x2.1mm-Winbots adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the ECOVACS W950 WINBOT Power AC Adapter 24V 3.75A 90W EDAC24V3.75A90W-5.5x2.1mm-Winbots AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.