DVE DSA-0421S-50 1 40 Power AC Adapter 48V 0.83A 40W DVE48V0.83A40W-5.5x2.1mm
Qty.
  • Item Name:NewDVE48V0.83A40W-5.5x2.1mm
  • InPut:100-240vAC 50/60/Hz 1.2A
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 0.83A
  • Adapter Power: 40W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :270g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DVE48V0.83A40W-5.5x2.1mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DVE DSA-0421S-50 1 40 Power AC A]
    • 9444 Units in Stock
    DVE DSA-0421S-50 1 40 Power AC Adapter 48V 0.83A 40W DVE48V0.83A40W-5.5x2.1mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DVE DSA-0421S-50 1 40 Power AC Adapter 48V 0.83A 40W DVE48V0.83A40W-5.5x2.1mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DVE DSA-0421S-50 1 40 Power AC Adapter 48V 0.83A 40W DVE48V0.83A40W-5.5x2.1mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.