HKC B2000 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W AOEM12V2.5A30W-5.5x2.1mm-US
Qty.
  • Item Name:NewAOEM12V2.5A30W-5.5x2.1mm-US
  • InPut:100-240v~ 50-60Hz 1.0A
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2.5A
  • Adapter Power: 30W
  • Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
  • Weight( Adapter only ) :150g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x AOEM12V2.5A30W-5.5x2.1mm-US Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [HKC B2000 Power AC Adapter 12V 2]
    • 9444 Units in Stock
    HKC B2000 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W AOEM12V2.5A30W-5.5x2.1mm-US Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the HKC B2000 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W AOEM12V2.5A30W-5.5x2.1mm-US adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the HKC B2000 Power AC Adapter 12V 2.5A 30W AOEM12V2.5A30W-5.5x2.1mm-US AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.