DELTA EADP-108ABA Power AC Adapter 36V 3A 108W DELTA36V3A108W-6.5x4.0mm
Qty.
  • Item Name:NewDELTA36V3A108W-6.5x4.0mm
  • InPut:100-240V~2A 50/60Hz
  • Adapter Output Voltage: 36V
  • Adapter Output Current: 3A
  • Adapter Power: 108W
  • Adapter Plug Size: 6.5 x 4.0mm
  • Adapter Tip Mote: a pin inside
  • Weight( Adapter only ) :400g
  • Dimension( L x W x H ):155.16 x 67.20 x 37.79mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA36V3A108W-6.5x4.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DELTA EADP-108ABA Power AC Adapt]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA EADP-108ABA Power AC Adapter 36V 3A 108W DELTA36V3A108W-6.5x4.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA EADP-108ABA Power AC Adapter 36V 3A 108W DELTA36V3A108W-6.5x4.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA EADP-108ABA Power AC Adapter 36V 3A 108W DELTA36V3A108W-6.5x4.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.