DELTA ADP-66CR B Power AC Adapter 12V 5.5A 66W DELTA12V5.5A66W-Molex-8pins
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V5.5A66W-Molex-8pins
  • InPut:100-240V~2A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5.5A
  • Adapter Power: 66W
  • Adapter Tip Mote: Molex 8 pins
  • Weight( Adapter only ) :420g
  • Dimension( L x W x H ):135.10 x 62.40 x 34.10mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA12V5.5A66W-Molex-8pins Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DELTA ADP-66CR B Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA ADP-66CR B Power AC Adapter 12V 5.5A 66W DELTA12V5.5A66W-Molex-8pins Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA ADP-66CR B Power AC Adapter 12V 5.5A 66W DELTA12V5.5A66W-Molex-8pins adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA ADP-66CR B Power AC Adapter 12V 5.5A 66W DELTA12V5.5A66W-Molex-8pins AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.