DELTA ADP-66CR B Power AC Adapter 12V 5.5A 66W DELTA12V5.5A66W-4holes
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V5.5A66W-4holes
  • InPut:100-240V~2.0A 50-60Hz,
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 5.5A
  • Adapter Power: 66W
  • Adapter Tip Mote: Molex 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :320g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA12V5.5A66W-4holes Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    341-100346-01 AC Adapter, 341-100346-01 AC Adapter, ADP-66CR B AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA ADP-66CR B Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA ADP-66CR B Power AC Adapter 12V 5.5A 66W DELTA12V5.5A66W-4holes Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA ADP-66CR B Power AC Adapter 12V 5.5A 66W DELTA12V5.5A66W-4holes adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA ADP-66CR B Power AC Adapter 12V 5.5A 66W DELTA12V5.5A66W-4holes AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.