DELTA 12V 7.5A AC/DC Adapter DELTA12V7.5A90W-4PIN-LFRZ
Qty.
  • Item Name:NewDELTA12V7.5A90W-4PIN-LFRZ
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 7.5A
  • Adapter Power: 90W
  • Adapter Tip Note: 4 Pin
  • Weight( Adapter only ) :410g
  • Note:Out Put Pin: Left: GND, Right: V
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DELTA12V7.5A90W-4PIN-LFRZ Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    DPS-90FB A AC Adapter,
    • Model:
      [DELTA 12V 7.5A AC/DC Adapter DE]
    • 9444 Units in Stock
    DELTA 12V 7.5A AC/DC Adapter DELTA12V7.5A90W-4PIN-LFRZ Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DELTA 12V 7.5A AC/DC Adapter DELTA12V7.5A90W-4PIN-LFRZ adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DELTA 12V 7.5A AC/DC Adapter DELTA12V7.5A90W-4PIN-LFRZ AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.