DAJING POS POWER Power AC Adapter 12V 2A 24W SA12V2A24W-5.5x2.5mm-UK
Qty.
  • Item Name:NewSA12V2A24W-5.5x2.5mm-UK
  • Adapter Output Voltage: 12V
  • Adapter Output Current: 2A
  • Adapter Power: 24W
  • Adapter Plug Size: 5.5*2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :85g
  • Original / Genuine : Yes
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x SA12V2A24W-5.5x2.5mm-UK Laptop AC Adapter
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [DAJING POS POWER Power AC Adapte]
    • 9444 Units in Stock
    DAJING POS POWER Power AC Adapter 12V 2A 24W SA12V2A24W-5.5x2.5mm-UK Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the DAJING POS POWER Power AC Adapter 12V 2A 24W SA12V2A24W-5.5x2.5mm-UK adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the DAJING POS POWER Power AC Adapter 12V 2A 24W SA12V2A24W-5.5x2.5mm-UK AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.