CISCO 5V 4A AC/DC Adapter CISCO5V4A20W-5.5x2.5mm
Qty.
  • Item Name:NewCISCO5V4A20W-5.5x2.5mm
  • Adapter Output Voltage: 5V
  • Adapter Output Current: 4A
  • Adapter Power: 20W
  • Adapter Plug Size: 5.5x2.5mm
  • Weight( Adapter only ) :170g
  • Dimension( L x W x H ):79.90 x 49.70 x 31.40mm
  • Condition: Seller Refurbished - Tested
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x CISCO5V4A20W-5.5x2.5mm Laptop AC Adapter
    • Model:
      [CISCO 5V 4A AC/DC Adapter CISCO]
    • 9444 Units in Stock
    CISCO 5V 4A AC/DC Adapter CISCO5V4A20W-5.5x2.5mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CISCO 5V 4A AC/DC Adapter CISCO5V4A20W-5.5x2.5mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CISCO 5V 4A AC/DC Adapter CISCO5V4A20W-5.5x2.5mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.