CISCO 2504 Power AC Adapter 48V 1.67A 80W DETAL48V1.67A80W-2pin
Qty.
  • Item Name:NewDETAL48V1.67A80W-2pin
  • InPut:100-240V~1500mA 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 48V
  • Adapter Output Current: 1.67A
  • Adapter Power: 80W
  • Adapter Plug Size: 2Pinmm
  • Weight( Adapter only ) :415g
  • Dimension( L x W x H ):133.21 x 58.16 x 31.49mm
  • Original / Genuine : Yes
  • Note:48v 1670mA
  • Total Sale: Sell Well
  • Package:
    1 x DETAL48V1.67A80W-2pin Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CISCO 2504 Power AC Adapter 48V ]
    • 9444 Units in Stock
    CISCO 2504 Power AC Adapter 48V 1.67A 80W DETAL48V1.67A80W-2pin Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CISCO 2504 Power AC Adapter 48V 1.67A 80W DETAL48V1.67A80W-2pin adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CISCO 2504 Power AC Adapter 48V 1.67A 80W DETAL48V1.67A80W-2pin AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.