CHICONY CPA09-017A Power AC Adapter 19V 3.95A 75W CHICONY19V3.95A75W-7.4x5.0mm
Qty.
  • Item Name:NewCHICONY19V3.95A75W-7.4x5.0mm
  • InPut:AC100-240V~1.5A 50-60Hz
  • Adapter Output Voltage: 19V
  • Adapter Output Current: 3.95A
  • Adapter Power: 75W
  • Adapter Plug Size: 7.4 x 5.0mm
  • Adapter Tip Mote: 1 pin in the tip center
  • Weight( Adapter only ) :398g
  • Dimension( L x W x H ):131.66 x 57.04 x 30.45mm
  • Package:
    1 x CHICONY19V3.95A75W-7.4x5.0mm Laptop AC Adapter
    1 x EU / UK / US / AU Power Cord Fit Your Country
  • 180 Days Warranty!
    30-Days Money Back!
    Low Price
    Fast Shipping!
    Compatible Part Numbers:
    • Model:
      [CHICONY CPA09-017A Power AC Adap]
    • 9444 Units in Stock
    CHICONY CPA09-017A Power AC Adapter 19V 3.95A 75W CHICONY19V3.95A75W-7.4x5.0mm Tips
    1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
    2. 2. When using the CHICONY CPA09-017A Power AC Adapter 19V 3.95A 75W CHICONY19V3.95A75W-7.4x5.0mm adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
    4. 4. Do not leave the CHICONY CPA09-017A Power AC Adapter 19V 3.95A 75W CHICONY19V3.95A75W-7.4x5.0mm AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.