Brand NEW*YQ-1201F-120-7000 12V 7A AC/DC ADAPTER Power Supply
Qty.
Brand NEW*YQ-1201FA-190-5000 19V 5A AC/DC ADAPTER Power Supply
Item Name:
Model: YQ-1201F-120-7000
Input: 100-240V 50/60Hz
Output: 12V DC 7A
DC plug size: 5.5mm x 2.5mm OD X ID
(Outer Diameter: 5.5 mm . Inner Diameter: 2.5mm , Compatible 5.5mmx2.1mm)
The adapters Connector: inside positive (+) . outside negative (-)
In Stock
Packing list:
  • Model:
    [Brand NEW*YQ-1201F-120-7000 12]
  • 2360 Units in Stock
Brand NEW*YQ-1201F-120-7000 12V 7A AC/DC ADAPTER Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the Brand NEW*YQ-1201F-120-7000 12V 7A AC/DC ADAPTER Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the Brand NEW*YQ-1201F-120-7000 12V 7A AC/DC ADAPTER Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.