*Brand NEW*UBTECH 9.6V 1.0A AC ADAPTER PS1012-096HIB100 Power Supply
Qty.
Item Name:
Brand:UBTECH
MODER NO:PS1012-096HIB100
Input:100-240V 50-60Hz
Adapter Output Voltage:8.4V 2.0A
Fast Shipping to Follow Countries In Stock
Adapter Plug Size:
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*UBTECH 9.6V 1.0A AC A]
  • 3433 Units in Stock
*Brand NEW*UBTECH 9.6V 1.0A AC ADAPTER PS1012-096HIB100 Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*UBTECH 9.6V 1.0A AC ADAPTER PS1012-096HIB100 Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*UBTECH 9.6V 1.0A AC ADAPTER PS1012-096HIB100 Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.