*Brand NEW*GVE GM252-4800500-F DC 240W with Transformer Crown Yuda 48V 5A Power Adapter
Qty.
*Brand NEW*GVE GM252-4800500-F DC 240W with Transformer Crown Yuda 48V 5A Power Adapter Cable
Item Name:
Brand:GVE
Power Adapter Model:GM252-4800500-F
Input Voltage: 100-240V 50/60HZ
Output Voltage:48V 5A 240W
Interface:5.5*2.1
Attributes: Original
Packing list:
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*GVE GM252-4800500-F D]
  • 1311 Units in Stock
*Brand NEW*GVE GM252-4800500-F DC 240W with Transformer Crown Yuda 48V 5A Power Adapter Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*GVE GM252-4800500-F DC 240W with Transformer Crown Yuda 48V 5A Power Adapter adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*GVE GM252-4800500-F DC 240W with Transformer Crown Yuda 48V 5A Power Adapter AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.