*Brand NEW*GS90A12-P1M MW MEAN WELL GS90A12 12V 6.67A 80W Ac adapter Powr Supply
Qty.
Item Code: MEANWELL12V6.67A80W-5.5x2.5mm
Input: 100-240VAC, 50/60Hz, 2.0A
Adapter Output Voltage: 12V
Adapter Output Current: 6.67A
Adapter Power: 80W
Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
Compatible AC Adapter Numbers:
GS90A12 AC AdapterGS90A12-P1M AC Adapter
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*GS90A12-P1M MW MEAN]
  • 1311 Units in Stock
*Brand NEW*GS90A12-P1M MW MEAN WELL GS90A12 12V 6.67A 80W Ac adapter Powr Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*GS90A12-P1M MW MEAN WELL GS90A12 12V 6.67A 80W Ac adapter Powr Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*GS90A12-P1M MW MEAN WELL GS90A12 12V 6.67A 80W Ac adapter Powr Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.