*Brand NEW*Genuine Li Shin 0227B24192 24V 8A 192W AC Adapter 5.5/2.1mm Tip Power Supply
Qty.
Item Code: LISHIN24V8A192W-5.2x2.1mm
Input: 100-240V 50-60Hz 2.0A
Adapter Output Voltage: 24V
Adapter Output Current: 8A
Adapter Power: 192W
Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
Compatible AC Adapter Numbers:
0227B24192 AC Adapter
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*Genuine Li Shin 0227B]
  • 6453 Units in Stock
*Brand NEW*Genuine Li Shin 0227B24192 24V 8A 192W AC Adapter 5.5/2.1mm Tip Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*Genuine Li Shin 0227B24192 24V 8A 192W AC Adapter 5.5/2.1mm Tip Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*Genuine Li Shin 0227B24192 24V 8A 192W AC Adapter 5.5/2.1mm Tip Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.