*Brand NEW*Genuine GM95190473F 19v 4.73A 89.9W AC Adapter Water purifiers GVE GM95-19047
Qty.
*Brand NEW*Genuine GM95190473F 19v 4.73A 89.9W AC Adapter Water purifiers GVE GM95-190473-F POWER Supply
Item Code: GVE19V4.73A89.9W-5.5x2.1mm
Input: 110-240V~ 50/60HZ 2.5A
Adapter Output Voltage: 19V
Adapter Output Current: 4.73A
Adapter Power: 89.9W
Adapter Plug Size: 5.5 x 2.1mm
Compatible AC Adapter Numbers:
GM95-190473-F AC AdapterGM95190473F AC Adapter
Packing list:
  • Model:
    [*Brand NEW*Genuine GM95190473F 1]
  • 856 Units in Stock
*Brand NEW*Genuine GM95190473F 19v 4.73A 89.9W AC Adapter Water purifiers GVE GM95-19047 Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*Genuine GM95190473F 19v 4.73A 89.9W AC Adapter Water purifiers GVE GM95-19047 adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*Genuine GM95190473F 19v 4.73A 89.9W AC Adapter Water purifiers GVE GM95-19047 AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.