*Brand NEW*5.5 x 2.5mm DPS-240VB Delta 24V 10A 240W AC Adapter Switching Power Supply
Qty.
Item Code: DELTA24V10A240W-5.5x2.5mm
Adapter Output Voltage: 24V
Adapter Output Current: 10A
Adapter Power: 240W
Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
Compatible AC Adapter Numbers:
DPS-240VB AC Adapter
Fit Machine Model:
Delta
DELTA: DPS-240VB.
  • Model:
    [*Brand NEW*5.5 x 2.5mm DPS-240VB]
  • 3543 Units in Stock
*Brand NEW*5.5 x 2.5mm DPS-240VB Delta 24V 10A 240W AC Adapter Switching Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*5.5 x 2.5mm DPS-240VB Delta 24V 10A 240W AC Adapter Switching Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*5.5 x 2.5mm DPS-240VB Delta 24V 10A 240W AC Adapter Switching Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.