*Brand NEW* Hot Selling DA-180D19 19.5V 9.23A 180W AC DC Power Adapter Charger Power Sup
Qty.
*Brand NEW* Hot Selling DA-180D19 19.5V 9.23A 180W AC DC Power Adapter Charger Power Supply
Brand New DA-180D19 Power Adapter
Model: DA-180D19
Worldwide Input: 100-240V 50/60Hz
DC Output: 19.5V 9.23A (180W Max)
Desktop High Power Switching Design
Multi Full Safety Protection System
Over Voltage / Over Current / Short Circuit Guard
Overheat Auto Shutdown Feature
Stable Low Ripple & Low Noise Output
Durable Heavy Duty Construction
100% Fully Burn-in & Function Tested
Perfect Original Replacement PSU
Plug And Play Easy Setup
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU Power Cable Free fit your country
Condition NEW New 1 Year Warranty 30-Days Money Back!
Fast Shipping Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW* Hot Selling DA-180D1]
  • 12311 Units in Stock
*Brand NEW* Hot Selling DA-180D19 19.5V 9.23A 180W AC DC Power Adapter Charger Power Sup Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW* Hot Selling DA-180D19 19.5V 9.23A 180W AC DC Power Adapter Charger Power Sup adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW* Hot Selling DA-180D19 19.5V 9.23A 180W AC DC Power Adapter Charger Power Sup AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.