*Brand NEW*12v 5A 60W AC Adapter Genuine Delta EADP-60DB A EADP-60DBA Efficiency Level
Qty.
*Brand NEW*12v 5A 60W AC Adapter Genuine Delta EADP-60DB A EADP-60DBA Efficiency Level V Power Supply
Item Code: DELTA12V5A60W-5.5x2.5mm-B
Input: 100-240V~1.5A 50-60Hz
Adapter Output Voltage: 12V
Adapter Output Current: 5A
Adapter Power: 60W
Adapter Plug Size: 5.5 x 2.5mm
Compatible AC Adapter Numbers:
EADP-60DB A AC Adapter
Packing list:
1 x AC DC Adapter Power Adapter
1 x US UK EU AU ....Power Cable (Free,fit your country)
Condition: NEW New, 1 Year Warranty!30-Days Money Back!
Fast Shipping! Free Power Cord Fit your country!
  • Model:
    [*Brand NEW*12v 5A 60W AC Adapter]
  • 3543 Units in Stock
*Brand NEW*12v 5A 60W AC Adapter Genuine Delta EADP-60DB A EADP-60DBA Efficiency Level Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW*12v 5A 60W AC Adapter Genuine Delta EADP-60DB A EADP-60DBA Efficiency Level adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW*12v 5A 60W AC Adapter Genuine Delta EADP-60DB A EADP-60DBA Efficiency Level AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.