*Brand NEW* High Quality SPU25A-105 12V 2.08A Inner Negative Power Adapter Power Supply
Qty.
Brand New Nikon SPU25A-105 Power Adapter
Input: 100-240V Global Wide Voltage
DC Output: 12V 2.08A (25W Max)
Polarity: Internal Negative (Inner Negative)
Standard DC Barrel Jack Connector
PSE CE FCC RoHS Safety Approved
LPS Limited Power Source Certified
Multi Protection Circuit (OVP/OCP/SCP/OTP)
Stable Low Ripple Switching Power Supply
100% Fully Tested & Burn-in Before Shipment
Perfect Replacement for Nikon SPU25A-105
  • Model:
    [*Brand NEW* High Quality SPU25A-]
  • 2131 Units in Stock
*Brand NEW* High Quality SPU25A-105 12V 2.08A Inner Negative Power Adapter Power Supply Tips
  1. 1. Use the charger for the first time until the battery is fully charged before unplugging.
  2. 2. When using the *Brand NEW* High Quality SPU25A-105 12V 2.08A Inner Negative Power Adapter Power Supply adapter for a long time, please avoid leaving the battery in the notebook.
  4. 4. Do not leave the *Brand NEW* High Quality SPU25A-105 12V 2.08A Inner Negative Power Adapter Power Supply AC adapter in an extremely hot or cold environment for an extended period of time.